KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 1035265
*
nr 103 5265
TAVLA
Koppar, relief, Ringström, Gefle, 44 x 59
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle konst koppar relief ringström tavla
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:29
*
TAVLA
nr 103 5265
TAVLA
Koppar, relief, Ringström, Gefle, 44 x 59
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2001 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle konst koppar relief ringström tavla
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11 -
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:29